Kinnitatud EKL juhatuses 03.05.2012

PÄRITOLUMAA: Suurbritannia.
KEHTIVA ORIGINAALSTANDARDI AVALDAMISE KUUPÄEV: 10.11.2011 vt siia 
KASUTUS: Kääbusterjer
FCI KLASSIFIKATSIOON: Rühm 3: Terjerid. Alarühm 4: Kääbusterjerid.
Töökatseteta.

ÜLDMULJE: Pikakarvaline, karv langeb sirgelt ja ühtlaselt mõlemal pool keret, karvalahk ulatub ninast kuni sabaotsani. Kompaktne ja hoolitsetud välimus, uhke ja väärika hoiakuga. Kerekuju jätab jõulise ja proportsionaalse mulje.

KÄITUMINE/ISELOOM: Valvas ja arukas kääbusterjer. Elav, tasakaaluka iseloomuga.

PEA
KOLJUPIIRKOND:
Kolju: Üsna väike ja lame, mitte liiga silmatorkav ega ümmargune.
NÄOPIIRKOND:
Ninapeegel: Must.
Koon: Mitte väga pikk.
Lõuad/hambad: Perfektne, korrektne ja täielik käärhambumus, mis tähendab seda, et ülemised hambad ulatuvad pisut üle alumiste ja väljuvad lõualuust otse. Hea asetusega hambad, ühtlased lõualuud.
Silmad: Keskmise suurusega, säravad; terava ja aruka, otse ette suunatud pilguga. Ei ole pungis. Tumedad silmaääred.
Kõrvad: Väiksed V-kujulised, kikkis, teineteisest mitte väga kaugel asetsevad, kaetud lühikese karvaga, puhta sügavpruuni värvusega.

KAEL: Sirge.

KERE: Kompaktne.
Selg: Tasane.
Nimme: Hästi hoitud.
Ribid: Mõõdukalt esiletungivad.

SABA: Varem oli kupeeritud saba tavapärane. Kupeeritud: Keskmise pikkusega, rikkaliku karvkattega, ülejäänud kerega võrreldes tumedam sinine, eriti saba otsas. Kantakse seljajoonest pisut kõrgemal.
Kupeerimata: Rikkaliku karvkattega, ülejäänud kerega võrreldes tumedam sinine, eriti saba otsas. Kantakse seljajoonest pisut kõrgemal. Võimalikult sirge. Saba pikkus peab olema proportsioonis ülejäänud kerega.

JÄSEMED
ESIJÄSEMED: Jalad sirged, kaetud kuldpruuni karvaga, mis on karva otsas mõni toon heledam kui juure pealt; karv ei ulatu esijäsemetel kõrgemale kui küünarliigesteni.
Õlad: Hästi tahapoole suunatud.
TAGAJÄSEMED: Tagantvaates üsna sirged, põlveliiges kergelt painutatud. Kaetud kuldpruuni karvaga, mis on karva otsas mõni toon heledam kui juure pealt; karv ei ulatu tagajäsemetel kõrgemale kui põlveliigeseni.
KÄPAD: Ümarad, mustade küüntega.

KÕNNAK/LIIKUMINE: Vaba, tugeva tõukega; eest ja tagant sirge liikumine, ülajoon säilib.

KARVKATE
KARV: Kere karvkate on mõõduka pikkusega ja täiesti sirge (mitte laines), läikiv, peene siidise struktuuriga ning mitte villataoline, ei tohi kunagi takistada liikumist. Karv langeb pikalt pea peale. Värvuselt on karv tumedam pea külgedel, kõrvade juures ning koonul, kus ta peaks olema ka väga pikk. Pruun värvus pea peal ei tohi ulatuda kaelani ning pruuni karva hulgas ei tohi olla mustjaspruuni või musta tooni.
VÄRVUS: Tume terassinine (mitte hõbesinine), ulatub kuklakühmust kuni sabajuureni. Ei tohi olla segatud kollakaspruunide, pronksikarva või tumedat tooni karvadega. Rind rikkalikult kaetud erkpruuni karvaga. Kõik pruunid karvad on juure pealt tumedamad ning lähevad otsa suunas järk-järgult heledamaks.

Kaal: kuni 3,2 kg.

VEAD: Kõiki kõrvalekaldeid eeltoodud nõuetest tuleb lugeda vigadeks ning nende tõsiduse aste sõltub otseselt konkreetse kõrvalekalde ulatusest ning võimalikust mõjust koera tervisele ja heaolule. Kõik füüsiliste ja käitumuslike kõrvalekalletega koerad diskvalifitseeritakse.

DISKVALIFITSEERIVAD VEAD:
• Agressiivsus või ilmne argus
• Koer, kellel selgelt on näha psüühilisi või käitumuslikke kõrvalekaldeid, diskvalifitseeritakse

NB! Isastel peab olema kaks nähtavalt arenenud ja täielikult munandikotti laskunud munandit.

Scroll to Top