Aretuseeskiri

Hetkel kehtivat aretuseeskirja ei ole ja kasvatajad lähetuvad oma aretusprogrammis EKL tõuraamatu eeskirjadest ja kasvatajaeetika põhimõtetest!

 

FCI ja EKL üldine põhimõte on, et aretuses kasutatakse ainult terveid koeri. Nõudmise täitmiseks peavad koerad läbima ametlikud uuringud EKL usaldusarstide juures ja EKL blanketile, kaasa võtta tõutunnistus. Yorkshire terjeritele on põlveuuringud ja silmauuringud soovituslikud. Mõlemad uuringud teostatakse ilma narkoosita ja alates 12.kuusele koerale. 

Kindlasti on kasvataja teile abiks õige kliiniku valimisel. Vastutustundlik koeraomanik käib koeraga tervisekontrollis ka siis, kui ei ole plaanis kenneltegevusega alustada. Soovitame kõikidel, kes tulevikus tahavad pesakondi teha, hakata kohe kui vanus lubab, esitlema koeri juuniorklassis (alates 9 kuud). Emaseid koeri võib hakata aretuses kasutama alates 18 kuuselt, samas ei tohiks sellega kiirustada – koer peab korralikult suguküpseks saama.

YORKSHIRE TERJERITE ARETUSEESKIRJA ERINÕUDED Kehtivad 01.09.2016 – 31.08.2021

TERVISEUURING: 

Põlved: Aretuses tohib kasutada koeri, kelle patella aste on 0, 1, 2. Koera tulemusega 2 võib paaritada ainult põlveuuringu tulemuse “0” saanud koeraga. Aretuses on keelatud kasutada põlvi tulemusega “3” ja “4”. Põlveuuringu läbimise hetkel peab koer olema vähemalt 12-kuune. Uuring peab olema tehtud enne paaritust. Kõik aretuses kasutatavad (Eestis elavad) koerad, kes on sündinud enne 01.09.2011 ja ei ole käinud näitusel peavad esitama loomaarsti tõendi korrektse käärhambumuse kohta ning isased koerad peavad esitama loomaarsti tõendi munandite normaalse arengu kohta.

NÄITUSETULEMUS: (mõlemad vanemad): vähemalt 2x vähemalt VH. Vähemalt üks kahest hindest peab olema saadud rahvusvaheliselt- või erinäituselt. Nõue kehtib koertele, kes on sündinud pärast yorkshire’i terjerite aretuserinõuete kinnitamist EKL poolt (01.09.2011). Nõue peab olema täidetud enne paaritust.

MUU: Kõik aretuses kasutatavad (Eestis elavad) koerad, kes on sündinud enne 01.09.2011 ja ei ole käinud näitusel peavad esitama loomaarsti tõendi korrektse käärhambumuse kohta ning isased koerad peavad esitama loomaarsti tõendi munandite normaalse arengu kohta. Isast võib paaritada alates 12. elukuust. Emast võib paaritada alates 18. elukuust. Kõik nõuded peavad olema täidetud enne paaritust.


Scroll to Top